Де живе свобода. Її полиновий присмак - Светлана Талан - Частина перша
Весна, літо 2019 р
Читать
онлайн любовный роман
В женской библиотеке Мир Женщины кроме возможности читать онлайн также можно скачать любовный
роман - Де живе свобода. Її полиновий присмак - Светлана Талан бесплатно.
Аннотация к произведению Де живе свобода. Її полиновий присмак - Светлана Талан
Віталія і Родіон зрозуміли, що хибно уявляли свободу як втечу від суспільства. Після пережитої трагедії – втрати новонародженого сина – вони повертаються додому і вирішують на певний час розійтися, щоб осмислити те, що було, є і буде між ними. Родіон іде добровольцем в АТО. А Віталія вчиться давати собі раду. Та хай як вона намагається жити звичайним життям і знайти роботу, їй усюди заважає матір, яка не може пробачити доньці несподіваного непослуху. Складається, здавалось би, безвихідна ситуація. Щоб змінити її, треба зважитися на рішучий крок… Чи не забракне Віталії сил? І яка доля їхнього з Родіоном кохання?
В формате PDF A4 сохранен издательский макет книги.
Свобода – це не те, що вам дали. Це те, що у вас не можна забрати.
Вольтер (Марі Франсуа Аруе)
Розділ 1
Падав дощ, весінній, теплий, освіжаючий і життєдайний. Віталія любила таку погоду, коли теплого весняного дня повітря наповнювалося пахощами квітучих садів і після дощу запахи ставали більш відчутними, від них було п’янко у голові, як від ковтка доброго вина. Все раділо небесним краплям, які несли життєву силу всьому живому. Зеленаві, ще не припорошені листочки тягнулися вгору назустріч свіжості, що неслася до них згори, тягнулися до крапель травинки, раділи дерева, їхнє коріння залюбки смакувало небесною водичкою.
Віталія мала при собі парасольку, але не поспішала діставати її з сумки, вона повільно йшла берегом босоніж, відчуваючи під ногами ковдру м’якого споришу. Вона підвела голову вгору, підставивши обличчя теплим краплям, що, здавалося, вливали у неї життєві сили, яких їй зараз так бракувало. Після довгої самоізоляції Віталія нарешті знайшла в собі сили покинути клітку-квартиру, поїхала до річки і не прогадала. Пішов дощ, і вона раділа йому, як і все навколо. Віталія розуміла, що потрібно починати жити по-новому, але як це зробити, поки не знала. Вона ні з ким не хотіла спілкуватися, жила вже не один день затворницею, якій байдуже, чи день за вікном, чи ніч. Родіону при зустрічі сказала, що попрацювала із психологом і почувається вже краще, але то була неправда. Віталія й справді відвідувала заняття, але чи то психолог виявився не надто добрим фахівцем, чи вона замкнулася на занадто міцний замок так, що не змогла йому довіритися повністю. Вона зізналася, що втратила дитину, але не розповіла, де і за яких обставин. Напевно, тому й заняття із психологом не дали бажаного результату. Віталія перестала відвідувати фахівця, зрозумівши, що має сама прийняти рішення, як їй жити далі. Коли Родіон був у місті, то вона знала, що у будь-який момент може йому зателефонувати і він приїде до неї. Зараз вона відчувала самотність, тягучу, важку і безмежну. Було відчуття, що живе у якомусь паралельному світі, де навколо люди, але вона їх не бачить і вони її не помічають. Лише сьогодні вона зробила перший крок до змін у своєму житті, поїхавши на зустріч із природою, і вперше дихала на повні груди й раділа дощу, як чомусь близькому та рідному, такому, що розуміє її і втішає.
Дощ стих так зненацька, як і почався, й одразу визирнуло сонце, озвалося різноголоссям птаство і повітря наповнилося запахами свіжості й самої весни. Віталія помітила, що на дачних ділянках за річкою буйним цвітом вкрилися садки, і подумала: «Цікаво, чи зацвіла вишенька на могилі Іванка?» І знову спогад болем шпигнув у серце. Вони з Родіоном збиралися обвінчатися у церкві, яку відродив Володимир, але не сталося. Роді вона телефонувала раз на тиждень у вихідні. Можливо, вона б і розмовляла з Родіоном в інші дні, але він був там, де мобільником міг скористатися лише у суботу по обіді та у неділю. Віталія знала, що час лікує, але почуття провини за смерть сина не давало їй зцілення. Жінка розуміла, що робота мала б її відволікти від гнітючих думок, але наприкінці навчального року вакансій за її спеціальністю знайти було неможливо, тож потрібно було чекати принаймні до кінця серпня.
«Потрібно зустрітися з Валентиною, – вирішила Віталія, – вона мене завжди підтримувала, коли було важко».
Повернувшись додому, жінка знайшла невеличкий нотатник, де були записані номери телефонів. На очі потрапив перший запис «мама», і вона швидко перегорнула сторінку, немов та обпекла її пальці, тоді знайшла номер подруги. Валентина взяла слухавку одразу, відповіла і не пізнала по голосу Віталію.
– Господи! Як я рада тебе чути! – радісно промовила Валентина. – Я вже не знала, що й думати! Твій номер був недоступний, а коли випадково зустріла Маргариту Варфоломіївну і запитала у неї про тебе, то вона мені сказала, що не знає, де ти, і не бажає знати. Де ти була? Ти зараз у місті? Нам треба зустрітися!
– Зустрінемось і поговоримо, – відповіла Віталія.
Того вечора Віталія поспішила на зустріч із подругою у знайоме кафе поблизу ліцею, де колись працювала. Коли Валентина зайшла до приміщення, то кинулася в обійми подруги і ледь не розплакалася.
– Яка ти стала худюща! – промовила розчулено Валентина. – І все одно така ж гарна, як і раніше!
– А ти, Валечко, зовсім не змінилася! – зауважила подруга.
– Віточко, де ви були? – запитала Валентина, коли емоції від зустрічі їй вдалося вгамувати. – Ти з Родіоном чи як?
– Чи як, – сумно посміхнулася Віталія. – Ми були з Родею. Де? Ніколи не здогадаєшся! Ми жили в покинутому будиночку у Чорнобильській зоні.
– У зоні відчуження?! – Валентина здивовано поглянула на Віталію. – Чого вас туди занесло?
– Не знаю, зрозумієш ти мене чи ні, але спробую пояснити. Ми хотіли бути вільними, ні від кого і ні від чого не залежати, щоб бути разом, відкинувши всі умовні рамки, які встановило суспільство, – пояснила Віталія. – Вирішили, що саме там, де живе свобода, ми зможемо пожити деякий час щасливо і відчути себе по-справжньому вільними.
Валентина мовчала, напевно, намагаючись зрозуміти логіку у діях закоханих.
– Не розумію, вибач, – промовила вона згодом. – Можна було б поїхати з міста, якщо воно вас так обтяжувало, оселитись деінде, наприклад десь у тихому селі.
– Ми хотіли стати вільними, – повторила Віталія, зробивши наголос на слові «вільними». – Розумієш?
– У моєму розумінні вільними можна бути будь-де, – тихо промовила Валентина.
– Ось ти, Валю, відчуваєш свою свободу?
– Так! Мене наразі ніщо не обтяжує. Є робота, яку я люблю, коханий чоловік, бажана спільна дитина. Що ще потрібно?
– Ви залежні від грошей, яких, напевно, не вистачає на подорожі, залежні від правил поведінки, від законів, а ми тоді хотіли буди повністю вільними, щоб дихати свободою, насолоджуватися нею! Розумієш?!
– І як? Відчули її? Вдихнули запах свободи у зоні відчуження?
У словах подруги Віталія відчула несхвалення і навіть легку іронію і зрозуміла, що не зможе Валентині відкритися і розповісти, як помилялися і яку ціну заплатили за ту омріяну й оманливу свободу.
– Ми вдихнули свободу, відчули її, забувши про те, що свобода – це ще й відповідальність, – із сумом промовила Віталія.
Валентина мовчала. Вона неквапливо допила каву, поставила чашку на стіл, подивилася на подругу.
– Віточко, ти зараз щаслива? Тобто ви щасливі разом? Дивлячись на тебе, цього не скажеш, – обережно зауважила жінка.
– Ми були щасливі, але… недовго.
– Ви розбіглися?
– Ні, Родя пішов на війну.
– Він зараз…
– Так, він сам прийняв таке рішення. Тож я тепер сама тут і без роботи, – сказала Віталія. – У відділі освіти сказали, що вакансій потрібно чекати ближче до нового навчального року.
– Слухай! Моя знайома, яка працює у дитячому садку вихователькою, десь за місяць іде у декретну відпустку, то, може, варто тобі спробувати? – запропонувала Валентина і дала адресу закладу. – Сходи напряму до завідувача, поговори з ним.
– Гаразд! Я згодна на будь-яку роботу, – погодилася Віталія.
– Віто, з мамою як ти?
– Ніяк, – Віталія стенула плечима. – Родіон ходив до неї, то мама навіть не поцікавилася, де я зараз, не дізналася мій номер телефону.
– Я б на твоєму місці поїхала до неї, поспілкувалася – мати все-таки.
– Покаятися? Впасти у ноги і просити пробачення? – Віталія сумно всміхнулася.
– Спробувати порозумітися.
Віталія нервово постукала пальцями по столу.
– Я спробую! – промовила вона. – А тепер твоя черга розповісти, як ти, як Назарчик.
Получить полную версию книги можно по ссылке - Здесь