Де живе свобода. Її полиновий присмак - Светлана Талан - Читать онлайн любовный роман

В женской библиотеке Мир Женщины кроме возможности читать онлайн также можно скачать любовный роман - Де живе свобода. Її полиновий присмак - Светлана Талан бесплатно.

Правообладателям | Топ-100 любовных романов

Де живе свобода. Її полиновий присмак - Светлана Талан - Читать любовный роман онлайн в женской библиотеке LadyLib.Net
Де живе свобода. Її полиновий присмак - Светлана Талан - Скачать любовный роман в женской библиотеке LadyLib.Net

Талан Светлана

Де живе свобода. Її полиновий присмак

Читать онлайн


Предыдущая страница Следующая страница

12 Страница

Віталія повернулась у місто вже зовсім з іншим настроєм. Вона знала, що сумніви та депресивний настрій її покинули, і відчувала у собі впевненість і сили. Дорогою додому зайшла у кафе, поспіхом щось перехопила, закусила десертом з морозива. Потім пішла до супермаркету, швидко знайшла потрібний відділ, купила додому хлібець та їжі на пару днів. Віталія була налаштована діяти рішуче: у її житті мали настати зміни, і вони будуть залежати від її рішення.

«Досить пливти за течією і поливати сльозами свій шлях!» – так вона вирішила ще там, коли була у Володимира.

Вдома вона прийняла душ з дороги, передягнулася і поглянула на годинник – за годину її мама вже мала повернутися з роботи і бути вдома. Саме з розмови з нею мали початися зміни у житті жінки, тому вона не стала чекати й поспішила на зустріч.

Віталія підходила до будинку, коли зі службової чорної автівки з тонованим склом вийшла Маргарита Варфоломіївна і поважно понесла своє огрядне тіло до подвір’я. Жінка зробила вигляд, що не помічає доньку, аж поки та її не гукнула.

– Мамо! Зачекай! Треба поговорити, – сказала Віталія, підійшовши до матері.

Жінка зітхнула, і її великі груди піднялися й важко опустилися. Вона повернулася до доньки і запитально поглянула на неї. Віталія вперше за своє життя відчула, що всередині у неї не холоне все від крижаного погляду матері, яка може сказати щось неприємне, осудливе і навіть бридке. Вона відкритим поглядом дивилася матері в очі, намагаючись зрозуміти, про що та думає, але у жінки був погляд прокурора, що оголошує злочинцю вирок, і ніякої пощади йому не буде.

– Чого ти хочеш? – нарешті промовила Маргарита Варфоломіївна.

– Ми маємо поговорити і порозумітися, – промовила Віталія. – Давай забудемо всі взаємні образи і звинувачення, пробачимо одна одній все-все! Ми все-таки мати і донька і в нас тече рідна кров.

Віталія сподівалася, що мати запросить її до будинку і там, за родинним столом і чашкою кави, вони зможуть бодай зараз спокійно поговорити і почути одна одну, але, схоже, жінка не збиралася вести розмови. Вона невдоволено глипнула на доньку, стиснула вузькі губи в одну пряму смужку.

– Повернення блудної доньки? – єхидно посміхнулась вона.

– Нам треба поговорити, мамо, – повторила Віталія.

– Хочеш покаятися? Вибачитися?

– Мені нема за що вибачатися.

– Справді?!

– Так, я накоїла помилок і сама ж за них розплачуюся, і ціна, повір мені, велика. То ми можемо спокійно поговорити?

– Все-таки ти вирішила вибачитися і повернутися додому? – сказала мати, оглядаючи Віталію з ніг до голови.

– Ні!

– То чого тобі, жіночко, від мене треба?

– Жіночко?! Я твоя донька, мамо!

– У мене доньки немає. На жаль!

– Що ти таке кажеш, мамо?!

– Була колись, бо таки я мала необачність її зачати й народити, – жінка награно зітхнула і звела погляд до неба.

– Необачність? – промовила Віталія з гіркотою у голосі. – То хоча б скажи, хто мій батько.

– Не було його у тебе, а тепер нема і матері. Сирота ти, Віталіє, кругла сиротинка!

Маргарита Варфоломіївна поважно повернула своє тіло, даючи знати, що розмову закінчено, але Віталія схопила її за руку.

– Мамо, ти не підеш звідси, поки не скажеш, хто мій батько!

Від несподіванки жінка на мить заціпеніла, потім з силою висмикнула руку і повернула до доньки почервоніле і спотворене злістю обличчя.

– Твій батько – сперматозоїд! Я вже казала тобі! І мені нема чого додати! – просичала вона в обличчя Віталії.

– Ні, я маю повне право знати, хто він! – наполягала донька.

– А я маю право не казати! – зі злістю кинула мати. – Я востаннє питаю: ти прийшла покаятися і попросити вибачення? То чекаю! Ти пам’ятаєш мої умови!

– На колінах просити вибачення, щоб повернутися у пекло, де я жила? Ні! Такого не буде! – сміливо і впевнено відказала Віталія. – Я хочу дізнатися, хто мій батько!

– Я дала відповідь на твоє запитання. Все! Крапка!

– Мені потрібно забрати свої особисті речі.

– Твого тут нічого немає, – сказала їй мати.

– Є одяг, взуття, книжки.

– Все те я купувала своїй доньці, яка для мене померла від сьогодні і назавжди!

– Мамо, як ти можеш таке казати? За що?! За мої помилки? А ти жодного разу не помилялася? Ти свята? – з болем промовила Віталія.

– Не тобі, хвойдо, мене судити!

– То можна хоча б свій одяг забрати?

– Звернись до свого коханця, – сказала Маргарита Варфоломіївна, – вояки непогано заробляють, тож нехай тепер він тебе вдягає, взуває і годує. А мені час іти!

Жінка відштовхнула доньку від себе долонею в плече, і її сильна рука ледь не вклала тендітну Віталію на землю. Маргарита Варфоломіївна так швидко пішла додому, ніби втікала назавжди від минулого. Металева хвіртка гучно гепнула за нею. Віталія почула, як повернувся ключ у замку, відгородивши її від матері не лише парканом.

Розділ 22

Віталія рипнулася до хвіртки, але, ступивши один крок, зупинилася. Її речі, її недописана дисертація, ноутбук залишилися у будинку, але стукати у браму, яку нахабно зачинили в неї перед носом, вона вважала за приниження.

– Своє я заберу! – вирішила вона і швидко пішла.

Віталія пришвидшила ходу і майже перейшла на біг, втікаючи від обійстя, де лишилося її минуле. Захекана, вона встигла заскочити у маршрутку, сіла на вільне місце і їхала, не задумуючись куди. Отямилася лише тоді, коли водій оголосив про кінцеву зупинку. Віталія вийшла, помітила кафе і пішла туди – хотілося їсти і пити. Вона замовила якусь страву за порадою офіціантки, з’їла її, не відчувши смаку, запила зеленим чаєм. У душі все переверталося, клекотіло від обурення. Віталія очікувала неприємної розмови з матір’ю, але щоб та не впустила у будинок – аж ніяк. Вона мала план наступних дій і вже знала, що тепер у неї вистачить сил втілити їх у життя. Для цього потрібно було дочекатися наступного дня, і Віталії не залишалося нічого іншого, як повернутися додому.

Жінка вийшла з кафе і згадала про подругу, яку давно не бачила. «Можливо, Валентина згодиться зі мною зустрітися і десь відпочити, погомоніти трохи?» – подумала вона і набрала номер подруги.

Валентина відповіла одразу.

– Привіт! Ти вчасно, – сказала вона, – зараз перерва, то маю трохи часу. Як ти, Віточко?

– Пропоную зустрітися і поговорити. Як ти на це дивишся?

– Коли?

– Можна сьогодні після уроків або ввечері, – запропонувала Віталія. – Можемо погуляти в парку, поласувати морозивом і потеревенити.

– Ні, Віточко, сьогодні ніяк, поїдемо з чоловіком до свекрухи.

– А завтра?

– І завтра не вийде. Вибач.

– Тоді коли?

– Як тільки випаде вільна хвилинка, я одразу тебе наберу, – пообіцяла Валентина.

– Гаразд! – погодилася Віталія.

Вона справді хотіла зустрітися з Валентиною перед тим, як поїде з міста, і мала б про це сказати подрузі, але в розмові відчула небажання тієї бачитися і промовчала.

«Можливо, воно й на краще, – думала Віталія, повертаючись додому, – не таким важким буде прощання з рідним містом, де я зросла і любила його і де вже не залишиться людей, з якими тяжко розставатися».

Вечір був тихим і не спекотним, тож Віталія вирішила влаштувати собі прощання з містом і поїхала у парк. Вона прогулювалася алеями, поглядала на лавки, де сиділи закохані парочки та відпочивали жіночки поважного віку, які привели на прогулянку невгамовних онуків. Скільки разів вона мріяла опинитися на місці парочок, щоб ось так цілуватися привселюдно, гуляти алеями, тримаючись за руки, або сидіти в кабінці колеса огляду і вдавати, що страшно, щоб коханий обнімав за плечі і промовляв: «Не бійся! Я ж із тобою!» І щоб вітерець розтріпував волосся, а він відхиляв його долонею, аби поцілувати її у губи і запевнити, що вона з ним не має нічого боятися, а вона вірила б кожному його слову, ловила на собі закоханий погляд і мліла від щастя. Але все склалося інакше, зовсім не так, як мріялося і бажалося. Віталія знала, що Родіон по-справжньому її кохає, але вони були такі нерозумні! «Як сліпі кошенята, – подумала вона, підходячи до місця дитячих атракціонів, – хотіли бути щасливими, вільними, але не там і не так шукали свободу».

Віталія зупинилася, сіла на лавку поблизу дитячих каруселей. Тут було людно і гамірно. Дітлахи бігали збуджені, веселі, щасливі, коли доходила їхня черга покататися на каруселі, галасували, шукаючи хто конячку, хто черепашку, хто зебру, і дорослим не одразу вдавалося вгамувати їх і розсадити по місцях, особливо тих, кому не дісталася бажана «тваринка». Віталія мимоволі всміхнулася, коли затримала погляд на дівчинці, яка заливалася сльозами, бо єдина качечка, на якій вона хотіла кататися, була вже зайнята, а коли іншій дівчинці запропонували помінятися місцями, то й та розплакалася. Віталія побачила, як мимо проходив клоун з повітряними кульками, які здіймалися вгору від легкого наповнювача. Вона підхопилася з місця, купила рожеву кульку і простягнула дівчинці, яка невтішно плакала.

– Тримай! Це тобі! – сказала Віталія, віддаючи кульку дитині. – Але ти маєш сісти зараз на цього «коника» і потім розповісти, як тобі було.

– Він поганий! – промовила дівчинка, але плакати перестала.

Получить полную версию книги можно по ссылке - Здесь


5

Предыдущая страница Следующая страница

Ваши комментарии
к роману Де живе свобода. Її полиновий присмак - Светлана Талан


Комментарии к роману "Де живе свобода. Її полиновий присмак - Светлана Талан" отсутствуют


Ваше имя


Комментарий


Введите сумму чисел с картинки


Партнеры